MMK150S-5
Astrodyne TDI
Product No:
MMK150S-5
Manufacturer:
Astrodyne TDI
Description:
AC/DC CONVERTER 5V 150W
Product Status Active
Efficiency 80%
Mfr Astrodyne TDI
Features Adjustable Output, Universal Input
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature 0°C ~ 60°C (With Derating)
Applications Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 5.656 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CB, CE, cURus, UL
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 6.00" L x 3.50" W x 1.75" H (152.4mm x 88.9mm x 44.5mm)
Number of Outputs 1
Series MMK150S (150W)
Current - Output 1 30 A
Power (Watts) 150W