MMZ2012R301AT000
TDK Corporation
Product No:
MMZ2012R301AT000
Manufacturer:
TDK Corporation
Description:
FERRITE BEAD 300 OHM 0805 1LN
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) (Max) 150mOhm
Impedance @ Frequency 300 Ohms @ 100 MHz
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Mounting Type Surface Mount
Height (Max) 0.041" (1.05mm)
Product Status Last Time Buy
Ratings -
Series MMZ
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Number of Lines 1
Current Rating (Max) 600mA