MNI-M2.5-1.3
Essentra Components
Product No:
MNI-M2.5-1.3
Manufacturer:
Essentra Components
Description:
WASHER SHOULDER M2.5 NYLON
In Stock : 7404
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Series Richco, MNI
Thread/Screw/Hole Size M2.5
Length - Below Head 0.051" (1.30mm)
Diameter - Inside 0.114" (2.90mm)
Diameter - Shoulder 0.138" (3.51mm)
Mfr Essentra Components
Material Nylon
Package Bulk
Thickness - Overall 0.098" (2.50mm)
Product Status Active
Diameter - Outside 0.248" (6.30mm)