MNR18E0APJ223
Rohm Semiconductor
Product No:
MNR18E0APJ223
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Description:
RES ARRAY 8 RES 22K OHM 1506
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive AEC-Q200
Number of Resistors 8
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.150" L x 0.063" W (3.80mm x 1.60mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package -
Series MNR
Power Per Element 62.5mW