MNR35J5RJ122
Rohm Semiconductor
Product No:
MNR35J5RJ122
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Description:
RES ARRAY 8 RES 1.2K OHM 2512
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive AEC-Q200
Number of Resistors 8
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.252" L x 0.122" W (6.40mm x 3.10mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package -
Series MNR
Power Per Element 62.5mW