MO1C241J
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
MO1C241J
Package:
Axial
Description:
RES 240 OHM 5% 1W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.157" Dia x 0.472" L (4.00mm x 12.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 240 Ohms
Series MO
Power (Watts) 1W