MORNTA1002QT5
Vishay Dale Thin Film
Product No:
MORNTA1002QT5
Manufacturer:
Vishay Dale Thin Film
Package:
8-MSOP
Description:
RES ARRAY 4 RES 10K OHM 8TSSOP
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications -
Number of Resistors 4
Height - Seated (Max) 0.043" (1.10mm)
Tolerance ±0.05%
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 8-MSOP
Series MORN
Power Per Element 50mW
Package / Case 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Resistor Matching Ratio ±0.01%
Number of Pins 8
Mfr Vishay Dale Thin Film
Resistance (Ohms) 10k
Circuit Type Isolated
Package Tape & Reel (TR)
Resistor-Ratio-Drift ±1ppm/°C