MOS2CT52R104J
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
MOS2CT52R104J
Package:
Axial
Description:
RES 100K OHM 5% 2W AXIAL
In Stock : 69
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Size / Dimension 0.157" Dia x 0.472" L (4.00mm x 12.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 100 kOhms
Series MOS
Power (Watts) 2W