MOS5C104J
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
MOS5C104J
Package:
Axial
Description:
RES 100K OHM 5% 5W AXIAL
In Stock : 243
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Size / Dimension 0.354" Dia x 0.965" L (9.00mm x 24.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 100 kOhms
Series MOS
Power (Watts) 5W