MOSX1CT528RR36J
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
MOSX1CT528RR36J
Package:
Axial
Description:
RES 0.36 OHM 5% 1W AXIAL
In Stock : 2975
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Size / Dimension 0.118" Dia x 0.354" L (3.00mm x 9.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 360 mOhms
Series MOS
Power (Watts) 1W