MOVTP20V320T
Eaton - Electronics Division
Product No:
MOVTP20V320T
Description:
VARISTOR THERMAL IND 320VAC 20MM
In Stock : 76
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 459 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 510 V
Varistor Voltage (Max) 561 V
Series MOVTP
Package / Case Disc 20mm 3-Lead
Energy 386J
Maximum AC Volts 320 V
Mfr Eaton - Electronics Division
Features Thermally Protected
Number of Circuits 1
Package Bulk
Maximum DC Volts 410 V