MPG-22348
Bud Industries
Product No:
MPG-22348
Manufacturer:
Bud Industries
Description:
CABLE GLAND 34-44MM PG48 BRASS
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 100°C
Outside Cable Diameter (Min) 1.340" (34.04mm)
Thread Length 0.390" (9.91mm)
Ingress Protection IP68 - Dust Tight, Waterproof
Color Silver
Panel Hole Size 2.340" (59.4mm)
Material Brass, Nickel Plated
Thread Size PG48
Product Status Active
Outside Cable Diameter (Max) 1.730" (43.94mm)