MPR3JB30L0
Stackpole Electronics Inc
Product No:
MPR3JB30L0
Description:
RES 0.03 OHM 5% 3W RADIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 275°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±350ppm/°C
Size / Dimension 0.551" L x 0.197" W (14.00mm x 5.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 30 mOhms
Series MPR
Power (Watts) 3W