MQ-W3C-DC12-24V
Panasonic Industrial Automation Sales
Product No:
MQ-W3C-DC12-24V
Description:
SENSOR REFLECTIVE 40MM PNP WIRE
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 55°C
Ingress Protection IP67
Sensing Distance 1.575" (40mm)
Response Time 2ms
Output Configuration PNP - Open Collector
Sensing Method Reflective
Light Source Infrared
Product Status Obsolete
Connection Method Cable
Series MQ-W
Voltage - Supply 12V ~ 24V
Mfr Panasonic Industrial Automation Sales
Cable Length 78.74" (2m)