Home / Oscillators / MQF326D25-153.600-1.0/-40+85
minImg
MQF326D25-153.600-1.0/-40+85
Mercury United Electronics, Inc.
Product No:
MQF326D25-153.600-1.0/-40+85
Description:
XTAL OSC TCXO 153.6000MHZ LVDS
In Stock : 500
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 3
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) 18mA (Typ)
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.063" (1.60mm)
Frequency Stability ±1ppm
Current - Supply (Max) 27mA
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings -
Series QuikXO
Function Enable/Disable
Type TCXO
Package / Case 6-SMD, No Lead
Voltage - Supply 2.5V
Output LVDS
Base Resonator Crystal
Mfr Mercury United Electronics, Inc.
Frequency 153.6 MHz