Home / Oscillators / MQF574T25-98.304-2.5/-30+85
minImg
MQF574T25-98.304-2.5/-30+85
Mercury United Electronics, Inc.
Product No:
MQF574T25-98.304-2.5/-30+85
Description:
XTAL OSC TCXO 98.3040MHZ CMOS
User Guide
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) 18mA (Typ)
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.098" (2.50mm)
Frequency Stability ±2.5ppm
Current - Supply (Max) 27mA
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Type TCXO
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 2.5V
Output CMOS
Base Resonator Crystal
Mfr Mercury United Electronics, Inc.
Frequency 98.304 MHz