MR042A220JAA
KYOCERA AVX
Product No:
MR042A220JAA
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER 22PF 200V NP0 RADIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.200" (5.08mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.100" (2.54mm)
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.28mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series Ceralam® MR
Thickness (Max) -
Package / Case Radial
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 22 pF