MR055A331KAA
KYOCERA AVX
Product No:
MR055A331KAA
Description:
CAP CER 330PF 50V NP0 RADIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.235" (5.97mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.28mm)
Ratings -
Series Ceralam® MR
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 330 pF