MR065A103FAA
KYOCERA AVX
Product No:
MR065A103FAA
Description:
CAP CER 10000PF 50V C0G/NP0 RAD
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.290" (7.36mm)
Tolerance ±1%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.290" L x 0.090" W (7.36mm x 2.28mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 10000 pF