MR102100K00TAE66
Vishay Dale
Product No:
MR102100K00TAE66
Manufacturer:
Vishay Dale
Package:
Axial
Description:
RES 100K OHM 0.175W 0.01% AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 145°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.01%
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Size / Dimension 0.187" Dia x 0.375" L (4.75mm x 9.52mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 100 kOhms
Series MR100
Power (Watts) 0.175W