MRS25000C3160FRP00
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
MRS25000C3160FRP00
Description:
RES 316 OHM 0.6W 1% AXIAL
In Stock : 3423
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 316 Ohms
Series MRS25
Power (Watts) 0.6W