Home / Crystals / MS1V-T1K-32.768KHZ-6PF-20PPM-TA-QC
minImg
MS1V-T1K-32.768KHZ-6PF-20PPM-TA-QC
Micro Crystal AG
Product No:
Manufacturer:
Micro Crystal AG
Description:
CRYSTAL 32.7680KHZ 6PF SMD
User Guide
Load Capacitance 6pF
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Frequency Tolerance ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.082" (2.08mm)
Frequency Stability -
Size / Dimension 0.240" L x 0.079" W (6.10mm x 2.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 60 kOhms
Series MS1V
Type kHz Crystal (Tuning Fork)
Package / Case Cylindrical Can, Radial
Mfr Micro Crystal AG
Operating Mode Fundamental
Frequency 32.768 kHz