MS27466T15B15SA
Conesys
Product No:
MS27466T15B15SA
Manufacturer:
Conesys
Description:
CONN RCPT FMALE 15POS CRIMP
User Guide
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Shell Size, MIL -
Current Rating (Amps) 7.5A, 13A
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Shell Finish Olive Drab Cadmium
Shell Size - Insert 15-15
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Mfr Conesys
Features -
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -65°C ~ 175°C