MS3100F22-12SW
ITT Cannon, LLC
Product No:
MS3100F22-12SW
Manufacturer:
ITT Cannon, LLC
Description:
CONN RCPT FMALE 5P SILV SLDR CUP
In Stock : 14
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Ingress Protection Environment Resistant
Voltage Rating 900VAC, 1250VDC
Shell Size, MIL -
Current Rating (Amps) 22A, 74A
Contact Finish Thickness - Mating -
Product Status Active
Shell Finish Olive Drab Cadmium
Shell Size - Insert 22-12
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Mfr ITT Cannon, LLC
Features Cable Clamp
Contact Finish - Mating Silver
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 125°C