MS3102E22-14S
ITT Cannon, LLC
Product No:
MS3102E22-14S
Description:
CONN RCPT FMALE 19P SOLDER CUP
In Stock : 73
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Ingress Protection Environment Resistant
Voltage Rating 500VAC, 700VDC
Shell Size, MIL -
Current Rating (Amps) 22A
Shell Finish Olive Drab Cadmium
Shell Size - Insert 22-14
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Mfr ITT Cannon, LLC
Features -
Contact Finish - Mating Silver
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 125°C