MSE28LDP3S
Mallory Sonalert Products Inc.
Product No:
MSE28LDP3S
Description:
BUZZER PIEZO 23X23MM TH
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 65°C
Input Type DC
Height - Seated (Max) 0.535" (13.60mm)
Approval Agency -
Duration 0.5 PPS
Termination PC Pins
Size / Dimension 0.906" L x 0.906" W (23.00mm x 23.00mm)
Mounting Type Through Hole
Current - Supply 50mA
Voltage Range 20 ~ 28V
Product Status Active
Ratings Washable
Driver Circuitry Indicator, Internally Driven
Series MSE
Sound Pressure Level (SPL) 85dB @ 20V, 30cm
Technology Piezo
Mfr Mallory Sonalert Products Inc.
Operating Mode Double Pulse, Slow
Frequency 3.9kHz