MSP2BR4700JR10E3
Vishay Sfernice
Product No:
MSP2BR4700JR10E3
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Package:
4527
Description:
SFERNICE FIXED RESISTORS
In Stock : 500
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 0.205" (5.20mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.449" L x 0.276" W (11.40mm x 7.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 4527
Ratings -
Resistance 470 mOhms
Series MSP
Power (Watts) 2W