Home / TVS Diodes / MSP3V3-E3/89A
minImg
MSP3V3-E3/89A
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Product No:
MSP3V3-E3/89A
Package:
MicroSMP (DO-219AD)
Description:
TVS DIODE 3.3VWM 11.5VC MICROSMP
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 87A (8/20µs)
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 4.1V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 150W
Product Status Obsolete
Supplier Device Package MicroSMP (DO-219AD)
Series TransZorb®, eSMP®
Type Zener
Package / Case MicroSMP
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 11.5V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 3.3V