MT10A-2405SI-W
Kaga Electronics USA
Product No:
MT10A-2405SI-W
Manufacturer:
Kaga Electronics USA
Description:
10W 24V INPUT 5V OUTPUT DC/DC
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Isolation 1.6 kV
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 2A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 9V
Series MT10A (10W)
Power (Watts) 10 W
Type Isolated Module
Package / Case 6-DIP Module
Efficiency 80%