MT2B-0R01F1
Riedon
Product No:
MT2B-0R01F1
Manufacturer:
Riedon
Package:
Axial
Description:
RES 0.01 OHM 1% 3W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient -
Size / Dimension 0.200" Dia x 0.580" L (5.08mm x 14.73mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 10 mOhms
Series MT
Power (Watts) 3W