MVW3\420M00JLB
Vishay Dale
Product No:
MVW3\420M00JLB
Manufacturer:
Vishay Dale
Package:
Axial
Description:
RES 20M OHM 5% 1.5W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -
Composition Carbon Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient -
Size / Dimension 0.155" Dia x 0.895" L (3.94mm x 22.73mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 20 MOhms
Series MVW
Power (Watts) 1.5W