Home / Fixed Inductors / MWLA1265S-330MT
minImg
MWLA1265S-330MT
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Product No:
MWLA1265S-330MT
Description:
FIXED IND 33UH 58MOHM 11000MA
In Stock : 602
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 11A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.256" (6.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 8 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.531" L x 0.496" W (13.50mm x 12.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 58mOhm Max
Series MWLA-S
Inductance 33 µH