Home / Fixed Inductors / MWSA0503S-2R2MT
minImg
MWSA0503S-2R2MT
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Product No:
MWSA0503S-2R2MT
Description:
FIXED IND 2.2UH 7A 29 MOHM SMD
In Stock : 5281
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 7A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 7 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.213" L x 0.205" W (5.40mm x 5.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 29mOhm Max
Series MWSA-S
Inductance 2.2 µH