Home / Crystals / MXTVBFI32K768B
minImg
MXTVBFI32K768B
Meritek
Product No:
MXTVBFI32K768B
Manufacturer:
Meritek
Description:
CRYSTAL 32.768KHZ 12.5PF SMD
In Stock : 2880
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 10
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Load Capacitance 12.5pF
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Frequency Tolerance ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.142" (3.60mm)
Frequency Stability -
Size / Dimension 0.378" L x 0.160" W (9.60mm x 4.06mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 kOhms
Series MXTV
Type kHz Crystal (Tuning Fork)
Package / Case 4-SOJ, 2.29mm pitch
Mfr Meritek
Operating Mode Fundamental
Frequency 32.768 kHz