MYH824K300H30
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Product No:
MYH824K300H30
Description:
0.82UF, 300V, 32X37X22, 27.5LS,
In Stock : 210
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 110°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Automotive; EMI, RFI Suppression
Height - Seated (Max) 1.488" (37.80mm)
Tolerance ±10%
Termination PC Pins
Lead Spacing 1.083" (27.50mm)
Size / Dimension 1.260" L x 0.866" W (32.00mm x 22.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings AEC-Q200, Y2
Series MYH
Voltage Rating - DC 1500V (1.5kV)
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 300V
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 0.82 µF