MYLPW3R34EAFN
Murata Power Solutions Inc.
Product No:
MYLPW3R34EAFN
Description:
DC DC CONVERTER 3.3V 15W
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 62V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 1.47" L x 1.19" W x 0.17" H (37.3mm x 30.1mm x 4.2mm)
Product Status Not For New Designs
Current - Output (Max) 4.5A
Supplier Device Package -
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 18V
Series -
Power (Watts) 15 W
Type Isolated Module
Package / Case 17-SMD Module
Efficiency 87%