Home / DC DC Converters / MYTNA1R84RELA2RA
minImg
MYTNA1R84RELA2RA
Murata Power Solutions Inc.
Product No:
MYTNA1R84RELA2RA
Package:
48-LGA (10.5x9)
Description:
DC DC CONVERTER 0.7-1.8V
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 14.4V
Voltage - Output 4 -
Approval Agency -
Voltage - Output 1 0.7 ~ 1.8V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.41" L x 0.35" W x 0.08" H (10.5mm x 9.0mm x 2.1mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 4A
Supplier Device Package 48-LGA (10.5x9)
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 6V
Series UltraBK™ MYTNA
Control Features -
Type Non-Isolated PoL Module
Package / Case 48-LGA Module
Efficiency 90.5%