MZA1210D241C
TDK Corporation
Product No:
MZA1210D241C
Manufacturer:
TDK Corporation
Description:
FERRITE BEAD 240 OHM 0504 2LN
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) (Max) 1.2Ohm
Impedance @ Frequency 240 Ohms @ 100 MHz
Size / Dimension 0.049" L x 0.039" W (1.25mm x 1.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Height (Max) 0.024" (0.60mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series MZA
Package / Case 0504 (1210 Metric), Array, 4 PC Pad
Number of Lines 2
Current Rating (Max) 50mA