NCP1251ASN65T1G
onsemi
Product No:
NCP1251ASN65T1G
Manufacturer:
onsemi
Package:
6-TSOP
Description:
IC OFFLINE SWITCH FLYBACK 6TSOP
In Stock : 2575
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Topology Flyback
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Breakdown -
Product Status Obsolete
Internal Switch(s) No
Supplier Device Package 6-TSOP
Series -
Control Features -
Fault Protection Over Power, Over Voltage, Short Circuit
Package / Case SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6
Frequency - Switching 65kHz
Voltage - Start Up 18 V
Mfr onsemi
Duty Cycle 80%
Package Tape & Reel (TR)
Output Isolation Isolated
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 8.8V ~ 28V