NF15AA0200M--
KYOCERA AVX
Product No:
NF15AA0200M--
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
ICL 20 OHM 20% 3.1A 15MM
User Guide
Series NF15
Approval Agency -
Tolerance ±20%
Mfr KYOCERA AVX
Current - Steady State Max 3.1 A
Lead Spacing 0.300" (7.62mm)
Package Bulk
R @ 25°C 20 Ohms
Product Status Obsolete
Diameter 0.591" (15.00mm)
R @ Current 430 mOhms