NFZ2MSD501SZ10L
Murata Electronics
Product No:
NFZ2MSD501SZ10L
Manufacturer:
Murata Electronics
Description:
FERRITE BEAD 500 OHM 0806 1LN
In Stock : 5986
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR) (Max) 32mOhm
Impedance @ Frequency 500 Ohms @ 100 MHz
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Mounting Type Surface Mount
Height (Max) 0.047" (1.20mm)
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series NFZ
Package / Case 0806 (2016 Metric)
Number of Lines 1
Current Rating (Max) 3.2A