NFZ5BBW6R7LZ10L
Murata Electronics
Product No:
NFZ5BBW6R7LZ10L
Manufacturer:
Murata Electronics
Description:
FERRITE BEAD 6.7 OHM 2020 1LN
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) (Max) 23mOhm
Impedance @ Frequency 6.7 Ohms @ 1 MHz
Size / Dimension 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Height (Max) 0.087" (2.20mm)
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series EMIFIL®, NFZ5BBW
Package / Case 2020 (5050 Metric)
Number of Lines 1
Current Rating (Max) 3.1A