Home / Oscillators / NSC5172A-125M
minImg
NSC5172A-125M
NDK America, Inc.
Product No:
NSC5172A-125M
Manufacturer:
NDK America, Inc.
Description:
XTAL OSC XO 125MHZ CMOS 1.8V SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Supply (Disable) (Max) 20µA
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 9mA
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Ratings -
Series NZ2520SH
Function Standby (Power Down)
Type XO (Standard)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 1.8V
Output CMOS
Base Resonator Crystal
Mfr NDK America, Inc.
Frequency 125 MHz