Home / Crystals / NX5032GA-16MHZ-STD-CSK-8
minImg
NX5032GA-16MHZ-STD-CSK-8
NDK America, Inc.
Product No:
NX5032GA-16MHZ-STD-CSK-8
Manufacturer:
NDK America, Inc.
Description:
CRYSTAL 16.0000MHZ 8PF SMD
In Stock : 17552
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Load Capacitance 8pF
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Frequency Tolerance ±30ppm
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)
Frequency Stability ±50ppm
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 120 Ohms
Series NX5032GA
Type MHz Crystal
Package / Case 2-SMD, No Lead
Mfr NDK America, Inc.
Operating Mode Fundamental
Frequency 16 MHz