P1504UCMCRP
Littelfuse Inc.
Product No:
P1504UCMCRP
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Package:
Modified MS-013
Description:
THYRISTOR 140V/280V 400A 6SMD GW
User Guide
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 100 A
Current - Hold (Ih) 150 mA
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Modified MS-013
Voltage - Off State 140V, 280V
Series SIDACtor®
Package / Case 6-SMD, Gull Wing
Current - Peak Pulse (8/20µs) 400 A
Voltage - On State 8 V
Mfr Littelfuse Inc.
Capacitance 35pF, 55pF
Number of Elements 4
Voltage - Breakover 180V, 360V