P3519-153K
API Delevan Inc.
Product No:
P3519-153K
Manufacturer:
API Delevan Inc.
Description:
FIXED IND 15UH 960MA 320MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 130°C
Current - Saturation (Isat) 1.12A
Inductance Frequency - Test 10 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.185" (4.70mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 960 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.358" L x 0.190" W (9.09mm x 4.83mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 320mOhm Max
Series P3519
Inductance 15 µH