P3P623S00BG-08TR
onsemi
Product No:
P3P623S00BG-08TR
Manufacturer:
onsemi
Package:
8-TSSOP
Description:
IC CLK EMI REDUCTION FREQ 8TSSOP
User Guide
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Ratio - Input:Output 1:8
Differential - Input:Output No/No
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 8-TSSOP
PLL Yes
Series Timing-Safe™
Input Clock
Package / Case 8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Voltage - Supply 3V ~ 3.6V
Output Clock
Mfr onsemi
Divider/Multiplier No/No
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Frequency - Max 50MHz