PAH75S48-5/V
TDK-Lambda Americas Inc
Product No:
PAH75S48-5/V
Description:
DC DC CONVERTER 5V 75W
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 76V
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 15A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Series PAH (75W)
Power (Watts) 75 W
Control Features Enable, Active Low
Type Isolated Module
Package / Case 9-DIP Module, 1/2 Brick
Efficiency 84%