Home / Resonators / PBRC18.43HR50X000
minImg
PBRC18.43HR50X000
KYOCERA AVX
Product No:
PBRC18.43HR50X000
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CERAMIC RES 18.4300MHZ 10PF SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Frequency Tolerance ±0.5%
Frequency Stability ±0.1%
Size / Dimension 0.291" L x 0.134" W (7.40mm x 3.40mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Series PBRC-H, Kyocera
Type Ceramic
Package / Case 3-SMD, Non-Standard
Mfr KYOCERA AVX
Frequency 18.43 MHz
Capacitance 10 pF
Features Built in Capacitor
Height 0.079" (2.00mm)