PCF14JT5M10
Stackpole Electronics Inc
Product No:
PCF14JT5M10
Package:
Panasert
Description:
RES 5.1M OHM 5% 1/4W PANASERT
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Carbon Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient 0/ -1500ppm/°C
Size / Dimension 0.091" Dia x 0.236" L (2.30mm x 6.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Panasert
Resistance 5.1 MOhms
Series CF
Power (Watts) 0.25W, 1/4W